Czy Bitcoin pozostanie silny? Analitycy ważą się

Bitcoin rośnie ostatnio, ostatnio po raz pierwszy od około trzech lat udało mu się przekroczyć granicę 19 000 dolarów. Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że bitcoin tam pozostaje, a kilku ekspertów branżowych teraz się zastanawia .

Analitycy uważają, że Bitcoin będzie nadal rósł

W większości nastroje wydają się być optymistyczne, a wielu analityków twierdzi, że bitcoin prawdopodobnie utrzyma swój obecny wzrost w nadchodzącym roku. Waluta żyje wysoko dzięki temu, że dolar amerykański i inne formy fiducjarnych spadają na twarz dzięki rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa , która pustoszy rynki finansowe od połowy marca.

Peter Smith – CEO i współzałożyciel giełdy kryptowalut Blockchain.com – uważa, że ​​bitcoin zostanie tutaj. Choć początkowo mógł być „wielkim eksperymentem”, obecnie ugruntował się jako główna „bezpieczna przystań” i narzędzie do zabezpieczenia majątku. Jest przekonany, że waluta przetrwa, a adopcja wkrótce osiągnie nowe maksima.

W niedawnym wywiadzie skomentował:

Od 2017 roku i później bitcoiny stały się nieuniknione. Postaw na nieuchronność bitcoina.

Paolo Ardoino – CTO w giełdzie kryptowalut Bitfinex – przedstawił podobne słownictwo, wspominając, że jego zdaniem nic nie może potencjalnie obniżyć poziomu bitcoina z obecnego wysokiego poziomu. On mówi:

Żadna ilość cynizmu, niedowierzania czy nawet fantastycznego myślenia nie przesłania przekonującego argumentu za bitcoinem. Globalni zarządzający aktywami będą nadal odpowiednio rekalibrować swoje portfele.

Innymi słowy, coraz więcej osób prawdopodobnie doda bitcoiny do swoich portfeli w nadchodzących latach, biorąc pod uwagę, że aktywa nie są już wykorzystywane tylko do spekulacji.

Anthony Denier – dyrektor generalny platformy handlowej Webull – mówi, że coraz więcej ludzi zaczyna mniej interesować się standardowymi aktywami – tj. Złotem, metalami szlachetnymi, akcjami itp. – i inwestuje swoje pieniądze w krypto i bitcoiny. On wspomina:

Jeśli ludzie wyciągają pieniądze ze złota i umieszczają je w bitcoinach, może to dać więcej paliwa dla rajdu bitcoinów.

Simon Peters ze sławy e-Toro skomentował, że pojawiło się wiele znaków technicznych sugerujących, że bitcoin prawdopodobnie stanie się jeszcze silniejszy i większy w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Stwierdza:

Jeśli utrzymamy obecny wzrost, to na kartach pojawi się 25 000 dolarów przed początkiem 2021 roku. Nastąpi sprzedaż po 20000 USD, co może oznaczać krótki ruch wstecz, ale jeśli bitcoin wzruszy ramionami i będzie nadal rosnąć, to sylwester z 25000 USD jest do wzięcia.

Zasób stał się stabilny

Glen Goodman – autor książki „The Crypto Trader” – twierdzi, że „tulipanowa mania” stojąca za BTC już minęła, a waluta naprawdę umocniła swoją reputację jako głównego nurtu aktywów. On mówi:

Obecnie nie ma mowy o „tulipomanii” w okresie boomu 2017 roku. Kiedy pękła historyczna bańka tulipanów holenderskich, nigdy się nie podniosła, a bitcoin pokazał, że ma prawdziwą siłę przetrwania.